Vsakdo pozna ali je že videl žensko, ki ji obrvi ne pristajajo. Veliko žensk si je dalo obrvi tetovirati in nato obžalovalo svojo odločitev. Obstaja vrsta metod za oblikovanje obrvi, ki ne dajejo rezultata, kot bi si ga želeli. Druga pogosta napaka pri oblikovanju obrvi je premočno senčenje obrvi oziroma uporaba pretemnega odtenka senčila oziroma svinčnika za obrvi.
Ko dorisujemo obrvi, moramo poleg tega uporabljati svinčnik, namenjen risanju obrvi, in ne tistega, ki ga uporabljamo za podčrtovanje oči. Gre za dva različna izdelka, ki imata drugačno strukturo, ki je prilagojena koži nad očmi oziroma sluznici okrog oči. Ena od največjih napak, kar jih lahko storite, je, da svinčnika zamenjate in ju uporabljate neskladno z njunim namenom.
Zelo tvegana metoda vrisovanja obrvi je tudi microblading, pri katerem kozmetičarka obrvi vrezuje v kožo. Posledice morda niso vidne takoj, ne vemo pa, kaj se bo s kožo, ki so ji bile prizadejane mikropoškodbe, zgodilo čez nekaj let oziroma v starosti. Koža se nenehno spreminja, zato je nemogoče napovedati, kako se bo obnašala koža, ki smo jo podvrgli mikropoškodbam.
Tudi tetoviranje obrvi je zelo tvegano, saj moramo tistemu, ki to počne, stoprocentno zaupati. Pred odločitvijo za tetoviranje je treba preveriti, kakšno je bilo njegovo dosedanje delo, obrvi pa morajo biti vtetovirane po tem, ko vam je človek, ki ste mu zaupali tetovirane, s svinčnikom zarisal obliko obrvi, ki ste jo predhodno potrdili. Napačno vtetovirane obrvi so scenarij, ki se je pripetil že mnogim ženskam in hujšega kot to skorajda ni, ko govorimo o obrveh.
Če ne zaupate tetoviranju, vam svetujemo, da se podučite o tem, kako lahko sami vzdržujete lepo obliko obrvi, ki vam jo je ustvarila kozmetičarka. Uporabljajte ustrezen svinčnik in senčilo, vendar z njima nikar ne pretiravajte. Vseeno pa je dorisovanje in senčenje obrvi veliko boljša izbira kot spodletelo tetoviranje, ki ga nikoli več ne bo moč odstraniti.